המלצות וטיפים שעוזרים לבלימה נכונה ובטוחה

ארובות השמיים נפתחות, והכאוס בכביש מתחיל. דומה שהפחד הגדול ביותר של הנהגים בכביש רטוב, הוא בלימות חירום. מצב בו מסיבה כלשהי מאבד הנהג ריכוז ולפתע מגלה שהמכונית לפניו עומדת, או מאטה…

בשנים האחרונות, הבטיחות ברכבים השתפרה, יותר כריות אוויר מגינות עלינו ומערך אלקטרוני יסייע למנוע החלקה על הכביש.

מערכת הבלמים היא מפלצת גדולה ומאיד ך,בעלת חשיבות נעלה ביותר מבין יתר המערכות, אם מטפלים בה כראוי היא נותנת מענה מתי שרק תלחץ היא תגיב. אבל האחריות לתחזוקת הבלמים היא בידנו. ישנם נהגים שנוהגים ברכב על בלמים שחוקים, אז בואו אספר לכם על חשיבותם.

תפקידה של מערכת הבלמים לבלום את תנועת הרכב שנוסע על הכביש ולספק את הכח לבלימת הגלגלים ככל שנדרש כדי לעצור את הרכב ביעילות.

הבלימה נוצרת ע”י חיכוך שבין הרפידות וצלחות הבילום, ככל שמשטחי החיכוך מתחממים יותר כך כושר הבלימה יורד עד כדי אובדן כושר הבלימה.

קירור מערכת הבלימה נעשה ע”י הזרמת אוויר לכיוון דיסקיות הבלימה או התופים (ברקסים אחוריים), וזאת ע”י רגליות מרווח שמאפשרות זרימת אוויר ומכפילות את שטח המגע של האוויר וכך מזרזים את פליטת החום מהדיסקיות.

עת הבלימה בנסיעה קדימה, גם הברקסים האחוריים עובדים, מטרתם לייצב את הרכב בזמן הבלימה, תפקיד חשוב זה יכול גם להביא לתוצאה הרסנית במידה וקיימת נעילת גלגלים אחוריים.

צמיגים ברכב הוא מרכיב בלתי נפרד ממערכת הבלימה כיוון שצמיגים לא תקינים גורמים למרחק עצירה גדול יותר, נעילת גלגלים מהירה יותר עקב חיכוך חלש בכביש וגרוע מכל, בלימת רכב עם צמיגים לא תקינים יכולה לגרום לאיבוד שליטה ברכב דבר היכול לסכן חיי אדם.

לכל לקוח שעושה טיפול פעם בשנה אני ממליץ להיכנס למוסך לפחות עוד פעם אחת בשנה כדי לבדוק “צינורות ברקס” בצינורות אלה עובר השמן ע”י המשאבה למערכת הבלמים שבגלגלים. יובש בצינורות יעול להוביל לסדק שמוביל לנזילה וכאשר נוזל שמן מהצינורות, המשאבה ריקה משמן ואז, זה מאוחר מדי…….

ואם בחורף עסקינן, אז אתם בטח רוצים לדעת, איך מבצעים בלימת חירום בכביש רטוב? התשובה פשוטה, באותו האופן כמו על כביש יבש! הבדל הוא ברמת האחיזה. ולכן חשוב לטפל בברקסים כמו שצריך.

שני כללים חשובים לבלימה בכביש רטוב:

האחד, לאן שהמבט מסתכל – לשם הידיים הולכות. אל “תנעלו” עם העיניים על הפגוש של המכונית שבלמה לפניכם, הסיטו את המבט לאן שאתם מנסים להתחמק. רבים הסיכויים שאם תעשו כן – תצליחו במשימה.

דבר שני, מיד אחרי שהצלחתם במשימה, הסדרתם את הנשימה והאשמתם את כל העולם בזה שכמעט עשיתם תאונה, תנו לעצמכם ניעור רציני. נקלעתם לצרה עוד הרבה קודם, בשלב בו איבדתם ריכוז בנהיגה. רוב תאונות הדרכים נגרמות בגלל איבוד ריכוז. ולפיכך, תתמקדו בנהיגה. יותר קל לא להיכנס למצב חירום, מאשר לדעת איך לצאת ממנו!

ושתהייה לכולנו נסיעה בטוחה!

 

שי ונונו

יועץ ומומחה בתחום הרכב

Buybyecar

חיפוש רכבחיפוש פשוט ומתקדם:

לא מצאת את מה שאתה מחפש? השאר פרטים ונחזור אליך

לנהוג ברכב חלומותיכם

קניית רכב משומש היא ללא ספק משימה חשובה אך לא פשוטה. כדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל BuyByeCar. מדובר בפלטפורמה חדשנית וייחודית באמצעותה תוכלו לקנות רכב יד שניה. וזאת, תוך ליווי אישי ומקצועי של המומחים בתחום.

סיוע בחיפוש אחר רכב

לקנות רכב יד 2 הוא לא עניין של מה בכך. למעשה, מדובר בתהליך מורכב אותו חשוב לבצע בזהירות. כדי שגם אתם תוכלו למצוא רכב יד 2 איכותי ומתאים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המיזם BuyByeCar. אנו נסייע לכם בכל שלב של החיפוש: החל מסינון ההצעות בהתאם לדרישות שלכם ועד בדיקת הרכב – נשמח לייעץ וללוות אתכם עד לשלב הרכישה. ושיהיה בשעה טובה!

לא מצאת את מה שאתה מחפש?

השאר פרטים ונחזור אליך

חיפוש רכבחיפוש פשוט ומתקדם:

לא מצאת את מה שאתה מחפש? השאר פרטים ונחזור אליך

טופס הרשמה

פרטים אישיים

פרטי הרכב

שיווק לעסקים במדיה שיווק לעסקים במדיה