חדש או משומש?

החלטתם לרכוש או להחליף את הרכב. מזל טוב!

אתם מתייעצים עם משפחה וחברים, ולכל אחד יש דעה בנושא: אחד מציע אוטו חדש מהניילונים, אחרת ממליצה לקנות רק רכב יד שניה והשלישי אומר שהכי טוב ליסינג אבל אף אחד לא אומר לך, למכור לבד? לבצע עסקת טרייד אין רכב יד שניה ?…..

אז מה עושים?! מלא שאלות צפות ועולות:

מה אני צריך לעשות כדי לקנות את הרכב שחלמתי עליו?

איך לא אחזור על הטעויות שעשיתי בפעם הקודמת?

איך סוף סוף אגיע לרכב שחלמתי עליו?

האם צריך שתהיה לי תכנית עבודה?

ואולי לשם שינוי מישהו שינהל אותי בתהליך הזה?

האמת אני מכיר את זה מקרוב,

רכישת רכב, כמו כן החלפה, היא לא עניין של מה בכך. בהרבה מקרים מדובר בהשקעה כספית משמעותית, ויש לה השלכות גם על ההמשך (הוצאות בגין טיפולים, דלק, ביטוחים ועוד).

זה קרה לי בתחילת דרכי (לפני 30 שנה לערך) התחושה הזאת של הלבד הזה, שאין מי שיעזור לי לחפש, להתייעץ, שיסלול לי את הדרך, שיאיר לי פנס, שיראה לי איפה אני טועה, איפה לא לזרוק סכום כזה גדול על הרכב הלא נכון.

זו תחושה מתסכלת ומייאשת ויכולה להוביל אפילו …לרצון לבטל, לסגת לגמריי מהעניין או לעשות טעות ולקחת הלוואה שתשב לי על הצוואר ותכביד על ההתנהלות החודשית שלי.

אתם מכירים את זה, שכשנכנסים לסוכנויות, מנסים לשכנע אותך “למה עדיף רכב חדש, כמה שקט זה ייתן לך מתקלות, הכסף שאותו רצית להוסיף לרכב הישן שלך + הרכב הישן שלך יהוו מקדמה מצויינת לרכב חדש ויש לך שקט לכל התקופה בה תהיה עם הרכב…” ועוד.

כל זה נכון, אפילו מדויק, אבל דבר אחד אף אחד לא מזכיר לך- שבשלוש השנים הראשונות ערך הרכב מאבד הכי הרבה 10%-20% לשנה (תלוי בדגם ובחודש עלייה לכביש), כלומר בעוד 5 שנים נשארת עם יתרה לסילוק שתהיה שווה יותר ממחיר הרכב ו…רכב ששווה חצי כסף.

קניית רכב חדש שמחירו יקר משמעותית מהקטגוריה עלולה להסתיים באובדן סכום ניכר מערכו בהמשך, רכישת רכב חדש זול יחסית לא בהכרח ישמור ערך בצורה טובה. אם הוא זול בגלל איכותו הנמוכה, צפו לירידת ערך גבוהה יחסית, לא רק בגלל המחירון, אלא, השוק של רכבים כאלה נמוך מאוד והמכירה גם עלולה להימשך הרבה זמן , כלומר גם המחירון יירד וגם בשוק ידרשו את הרכב במחיר הרבה פחות מהמחירון, כלומר הפסדת לא רק את ערך המחירון אלא הרבה יותר.

אבל אם היה מישהו שיכול להראות לך בדיוק מה לעשות?!?!

שמבין את החששות שלך מעולה ושעשה זאת לפניך, שרואה מנקודת המבט שלו כמה פשוט יהיה לגרום לתהליך קנית רכב משומש להצליח ויכול להגיד לך בביטחון שאל תחשוש מתקלות ברכב משומש, תתקדם לרכב בן 3-5 שנים שאת ירידת הערך הגדולה שלו הוא כבר ספג, הקניה תהיה על פי מחיר השוק ולא על פי מחיר מחירון שזה עוד כמה אלפים פחות. שיציע לך עסקת מימון שבסוף התקופה תישאר לך יתרה לתשלום פחות מערך הרכב וכך תישאר לך מקדמה לרכב הבא, תקבל אחריות מקיפה על הפרמטרים הכי חשובים ויקרים ברכב לתקופה מסויימת…. או אז, תוכל לקנות את הרכב שפינטזת עליו!!

אוקי, אז אם בכל זאת חפצה נפשכם לעשות את התהליך לבד, הנה כמה טיפים חשובים:

  1. רכב מאבד מערכו בין 10% ל-20% בשנה, תלוי בדגם ובשנת הייצור, והמשמעות היא שאחרי 3-5 שנים אתם קונים את הרכב בין 30%-50% מעלות רכב חדש. לכך יש להוסיף את ההנחות שניתן למצוא במגרשים של חברות הליסינג.
  2. רכישת רכב היא צעד גדול ולכן חשוב מאוד לקבוע מראש מהו התקציב הקיים למטרה זו ומהו הרכב בו אתם מעוניינים (חשוב לאפיין את הצרכים שלכם וזאת בהתאם לצרכים של המשפחה שלכם ודפוסי הנסיעה שלכם). כשאתם מגדירים מסגרת, אתם צריכים להפנים שיש הוצאות נלוות לשלב הרכישה, לרבות בדיקת הרכב. כמו כן, קחו בחשבון את ההוצאות השוטפות – טסט, ביטוח, טיפולים, דלק …
  3. בידקו אפשרויות מימון שונות – הן מבחינת גובה ריבית והן מבחינת היקפו (המימון לרכב חדש אטרקטיבי יותר אל מול המימון המוצע לרכב משומש). אך, ההפסד ב3-5 השנים הראשונות גבוה יותר מגובה הריבית המוצעת על רכב משומש כלומר שגובה הרבית הנמוך לא יהווה שיקול על קניית רכב משומש כי זה מטעה. היום ניתן לרכוש גם רכב משומש באמצעות מימון, בטרייד אין ובתשלומים
  4. בצעו סקר השוואת מחירים- מאוד חשוב להבין, ניתן לראות בכל סוכנות 20 רכבים מאותו דגם, מאותה שנה וכל אחד מהם יהיה במרבית המקרים מחיר שונה, למה????? – חודש עליה לכביש, ק”מ נמוך, ק”מ גבוה, השכרה, ליסינג, טופל במוסך מורשה, לא טופל במוסך מורשה, צבא, משטרה, קיבוץ, חברות עפר ושמירה למיניהן (חברות הליסינג לא מנפנפות באוויר שהרכב היה במקומות אלה) , כלומר אתם לא תדעו לעולם.. מה שאומר, ההשוואה צריכה להיות פחות על כסף ויותר לשים דגש על איכות הטיפולים בתקופה זו, רכב שטופל טוב ובזמן ללא תאונות כמובן, זה הרכב האיכותי עבורכם גם אם הוא עולה מעט יותר והדגש על מעט, עד 5% זו סטייה מצויינת.
  5. “לקנות רכב מרופא” – אם קונים מאדם פרטי, לקנות רכב יד 2 מאדם אמין חשוב, אבל לקנות רכב עם היסטוריית טיפולים בזמן, חלקים מקוריים חשוב יותר.
  6. רכב שנסע פחות בעליות, בתוך העיר, פחות בשטח והתווספו לו היתרונות שהוזכרו קודם, יזדקן לאט יותר.
  7. בדיקת השוק – עדיף שהרכב שייבחר יהיה רכב שיש לו שוק (היצע וביקוש גדולים) ושחיקת המחיר (שחיקה שנתית בערך הרכב) תהיה נמוכה. מאידך, לרכב שהשוק שלו נמוך אין קשר לאמינות והיתרון שלו זה דווקא המחיר. היתרון של המחיר ברכב בלי שוק נכנס דווקא לאדם שמחפש רכב ישן יותר, להפתעתו אפשר לקנות רכב חדיש יותר.

שוק הרכב המשומש מגלגל עסקאות בהיקף גדול באופן משמעותי, וגם נוגע להרבה יותר אנשים מאשר רוכשי המכוניות החדשות. הדבר המדהים הוא, שאחרי כל המאמר הזה….. יש מי שידאג לך ויהפוך את האי וודאות הזה לשקט נפשי וזאת הסיבה שלא חייב להתמודד איתו לבד! ניתן לפנות למומחים בתחום הרכב שעוסקים בליווי בתהליכי רכישה ומכירה של רכב שיסייעו לכם בתהליך ותצאו עם שקט אמיתי, רכב חי, פעיל, ללא תקלות, עם תכנית טיפולים מובנית לכל תקופת הזמן שהרכב אצלכם, גם שהרכב צריך טיפול, טסט או אפילו תיקון יש להם שליטה ודואגים לרכב מהיום הראשון בהתאם להנחיות משרד התחבורה.

כתב: שי ונונו

מומחה בתחום הרכב

בעלים של buybyecar

חיפוש רכבחיפוש פשוט ומתקדם:

לא מצאת את מה שאתה מחפש? השאר פרטים ונחזור אליך

לנהוג ברכב חלומותיכם

קניית רכב משומש היא ללא ספק משימה חשובה אך לא פשוטה. כדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל BuyByeCar. מדובר בפלטפורמה חדשנית וייחודית באמצעותה תוכלו לקנות רכב יד שניה. וזאת, תוך ליווי אישי ומקצועי של המומחים בתחום.

סיוע בחיפוש אחר רכב

לקנות רכב יד 2 הוא לא עניין של מה בכך. למעשה, מדובר בתהליך מורכב אותו חשוב לבצע בזהירות. כדי שגם אתם תוכלו למצוא רכב יד 2 איכותי ומתאים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המיזם BuyByeCar. אנו נסייע לכם בכל שלב של החיפוש: החל מסינון ההצעות בהתאם לדרישות שלכם ועד בדיקת הרכב – נשמח לייעץ וללוות אתכם עד לשלב הרכישה. ושיהיה בשעה טובה!

לא מצאת את מה שאתה מחפש?

השאר פרטים ונחזור אליך

חיפוש רכבחיפוש פשוט ומתקדם:

לא מצאת את מה שאתה מחפש? השאר פרטים ונחזור אליך

טופס הרשמה

פרטים אישיים

פרטי הרכב

שיווק לעסקים במדיה שיווק לעסקים במדיה